Однією із тем, яку вивчають студенти спеціальності 206 «Садово-паркове господарство» на дисципліні Образотворче мистецтво є «Народно-ужиткове мистецтво. Традиції та сучасність». На практичних заняттях передбачено набуття навичок зображення орнаментальних рисунків. Саме тому, на передодні Великодня у весняному семестрі 2021-2022 навчального року ми обрали розписування писанок.
Писанка − давня українська традиція, якій близько 8 тисяч років. Існує приказка: “У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки”. Писанкарство це була виключно жіноча справа. Тільки берегині домашнього вогнища доручалася ця справа. У сучасному світі писанкарство видозмінилося і чоловіки сьогодні також розписують.
Як і в будь−якому мистецтві все має свою символіку, так і в писанкарстві.
Писанка − це символ весняного відродження природи на землі, символ життя та радості.
Безліч орнаментів та кольорів використовують майстри писанкарі для створення свої шедеврів, але сьогодні (22 квітня 2022 року) на практичному заняття з образотворчого мистецтва разом зі студентами групи СПГ 2101-1 ми одноголосно обрали жовто-блакитну тематику.
Жовтий − небесне світило, тепло, врожай. Блакитний − небо, повітря, чистота і здоров’я. А жовто-блакитний – Україна!!!
Вийшло по-різному, але так зворушливо було спостерігати за дівчатами, за тим, з яким натхненням вони працювали над поставленим завданням.