Аспіранти кафедри садово-паркового та лісового господарства підготовку до посівного сезону 2025 року. Зокрема, на базі лабораторії кафедри Тетяною Кубрак було закладено насіння ячменю ярого на пророщування, визначено його схожість та масу 1000 насінин. Проведено обробку насіння протруйником для підвищення стійкості до хвороб і шкідників. Усі підготовчі заходи завершено, насіння повністю готове до посіву. Ці кроки сприятимуть успішному старту посівного сезону та високим врожаям.
Аспіранти Віталій Сердюк та Роман Забродський провели комплекс агрономічних заходів на базі Лубни «Байєр арена» для забезпечення оптимальних умов розвитку посівів. Було проведено підживлення ріпаку озимого, здійснено моніторинг шкідників, для боротьби з шкідниками був проведений інсектицидний захист. Не менш важливою частиною роботи стала оцінка перезимівлі культур, що дозволяє визначити стан рослин після зимових умов. Також були проведені фенологічні спостереження, що дозволяють оцінити стадії розвитку рослин і своєчасно коригувати агрономічні заходи.
Ярослав Шупік та Віталій Рекленко підготовили сучасні гібриди соняшнику та інноваційні добрива і регулятори росту. Проведено весь комплекс весняних агротехнічних заходів та перевірено налаштування сівалок. На базі ФГ «Родина-2017» аспірант Ярослав Червоний провів посів дослідних ділянок нутом. Попередньо було перевірено посівну придатність насіння нуту, розраховано норму висіву, підготовлено наважки для варіантів досліду. Насіння оброблено біологічними препаратами. Після розмітки території виконано посів відповідно до дослідної схеми.
Максим Ігнатчено та Руслан Терещенко провели комплексне обстеження виходу з зимового періоду енергетичних культур родини злакових (міскантус, свічграс). Ведеться визначення енергетичної ефективності зразків отриманих в минулому сезоні.
З метою якісного проведення дослідів аспірантами Антоном Китайгорою та Дмитром Прокоф`євим було підготовлено наважки насіння лікарських рослин, дослідну ділянку підготовлено належним чином: восени проведено зяблеву оранку, а навесні – повний комплекс агротехнічних робіт, включно з боронуванням та вирівнюванням ґрунту. Посівний матеріал підготовлено відповідно до схеми розміщення варіантів досліду, що дозволить забезпечити рівномірний висів і підвищити достовірність отриманих результатів.
Серій Коваль аспірант першого року навчання здійснив закупівлю сертифікованого насіння чебрецю звичайного з високими показниками схожості, що відповідає чинним стандартам. Також була підготовлена дослідна ділянка, а саме: виконано оранку, боронування та вирівнювання поверхні ґрунту для створення сприятливих умов для висіву.
Важливо відмітити, що підготовка до посівного сезону є важливою складовою аспірантських досліджень. Впевнені що цей рік буде продуктивним та переможним для наших досягнень.