здобувачів освітньо-наукових програм 201 «Агрономія», 202 «Захист та карантин рослин» факультету агротехнологій та природокористування.
Актуальність та відповідність методики досліджень перевіряли голова комісії ‒ Андрій МЕЛЬНИК, декан факультету агротехнологій та природокористування ‒ Ольга БАКУМЕНКО, секретар ‒ Ігор МАСИК, члени комісії: Володимир ТРОЦЕНКО, Віктор ОНИЧКО, Юрій МІЩЕНКО, Владислав КОВАЛЕНКО, Наталія КРАВЧЕНКО, Тетяна МЕЛЬНИК та запрошені завідувач науково-дослідною частиною Олександр ІВЧЕНКО, завідувач відділу аспірантури та докторантури Світлана ЯРОЩУК.
Реалії сьогодення змінили вимоги до підготовки здобувачів вищої освіти та підвищили рівень відповідальності, як аспірантів, так і наукових керівників. Саме тому, цьогорічне приймання дослідів, яке вже стало традиційним на факультеті агротехнологій та природокористування, мало ряд особливостей. Однак, головним пріоритетом роботи комісії цього року було визначено відвідати кожну локацію та дати можливість кожному аспіранту презентувати свою роботу, незалежно від місця її розташування, в форматі он- або оф-лайн.
Голова комісії, гарант третього освітнього рівня, Андрій МЕЛЬНИК відмітив:
- значне збільшення спектру досліджуваних культур. Цікаві дослідження з головними культурами (пшениця, картопля, ячмінь, соняшник, соя, ріпак, кукурудза) були доповнені новими, досі не вивченими в нашій зоні. Зокрема, вперше було презентовано дослідження з Valeriana officialis, Nicotiána rústica, Hyssopus officinalis, Miscanthus Anderss., Lagurus ovatus та ін.
- суттєве розширення географії проведення польового експерименту. Поряд з традиційними дослідженнями на базі ННВК Сумського НАУ були презентовані дослідні ділянки, закладені на полігонах міжнародних компаній (зокрема ТОВ «Байєр») та в лабораторіях Хенанського інституту науки і технологій (Китай).
- виконання досліджень на запит провідних агровиробників з використанням їх виробничих потужностей (ФГ Шайденко Т. О., ТОВ «Білопілля Агросвіт», ТОВ «Ніжин Агро» та ін.).
За результатами проведеного заходу, комісія відзначила актуальність і сучасність обраних наукових тем, більшість з них проводяться відповідно затверджених сучасних методів та методик досліджень.
Отже, кожен має свій фронт, і не зважаючи на військову агресію росії, науковим звершенням завжди є місце. Працюємо разом за для нашої спільної перемоги!