Лютий 2021 р. у м. Суми виявився багатим на рясні снігопади, хімічний склад яких є чутливим індикатором стану довкілля, і його забруднення, зокрема. З врахуванням інформативності ознак опадів, студенти 4 курсу спеціальності «Екологія» залучилися до виконання завдання проблемно-пошукового характеру, яке передбачало відбір декількома малими групами зразків снігу у різних частинах м. Суми.
При ГІС-картуванні GPS-координатів схеми відбору контрольних зразків в межах урбоекосистеми м. Суми використовувались та аналізувались попередні відкриті інформаційні матеріали контрольних заходів Державної екологічної інспекції в Сумській області http://deisumy.gov.ua/.
В лабораторіях кафедри екології та ботаніки Сумського НАУ студентами проведено визначення фізико-хімічних характеристик чистоти водних розчинів, яка утворюється після його танення. Визначені промислові зони міста (ВАТ Хімпром та Курський мікрорайон), які найбільше впливають на чистоту атмосферного повітря і опадів у передвесняний період, за відсутності функціональних зелених насаджень.
Виконання зазначеного завдання сприяло закріплення здобувачами вищої освіти навичок роботи із такими приладами як pH-метр, нітрато-метр, солеміри, радіометр, рефрактометр, ознайомленню з принципами роботи газового хроматографа для ідентифікації рідинних домішок та мікроскопією чистоти форм кристалізації води, а також розвитку здатності проведення досліджень на відповідному колективному рівні, здатності працювати у команді та налагоджувати міжособистісні взаємодії.
Результати проведеного дослідження було проаналізовано на заняттях за освітніми компонентами із дисциплін: «Охорона навколишнього природного середовища» та «Моніторинг стану навколишнього природного середовища».
За результати обговорення студентами також була оцінена ефективність та успішність виконання робіт кожною малою групою.