Обговорюємо освітні програми за спеціальностями 205 Лісове господарство та 206 Садово-паркове господарство

Задля забезпечення якості підготовки фахівців лісової та садово-паркової галузей, внесення необхідних коректив у програмні результати навчання та реагування на потреби ринку праці на кафедрі садово-паркового та лісового господарства факультету агротехнологій та природокористування періодично  проводяться круглі столи з обговоренням діючих освітніх програми підготовки здобувачів вищої освіти зі спеціальностей 205 Лісове господарство та 206 Садово-паркове господарство бакалаврського та магістерського рівнів. Інформація про діючі ОПП та проекти на наступний рік набору розміщується на сторінках кафедри та факультету. До 1 березня 2023 року проводилося відкрите громадське обговорення освітньо-професійних програм.

02 березня 2023 року кафедрою садово-паркового та лісового господарства було організовано засідання зовнішніх та внутрішніх стекхолдерів − усіх зацікавлених у якісній підготовці фахівців Сумським національним агарним університетом. Це перш за все роботодавці, випускники, представники органів державної та місцевої влади, громадські організації тощо, а також студенти та викладачі, які задіяні у підготовці майбутніх фахівців лісового господарства та садово-паркового господарства.

Від роботодавців були запрошені: Фролов Євгеній Михайлович – заступник директора  Північного лісового офісу ДП «Ліси України»; Буднік Олександр Анатолійович – генеральний директор Сумського обласного комунального агролісогосподарського підприємство «Сумиоблагролiс»; Ігнатенко Василь Андрійович – завідувач Краснотростянецького відділення лісової науково-дослідна станції УкрНДЛГА; Уваров Олексанр Михайлович − заступник начальника Державної екологічної інспекції у Сумській області; Матрос Андрій Олександрович – заступник директор КП «Зелене будівництво» Сумської міської ради; Сахошко Микола Миколайович – директор Сумської філії інституту експертизи сортів рослин.

Особливо важливою під час формування освітньої траєкторії є думка здобувача. До засідання долучилися Інна Лапіна (ОПП Лісове господарство, 4 курс), Олександр Сивокозов (ОПП Лісове господарство, 3 курс), Яна Лебідь (ОПП Садово-паркове господарство, 3 курс), Яна Скуба (ОПП Садово-паркове господарство, 3 ст курс), Бондарєв Станіслав та Марія Кательницька  (ОПП Садово-паркове господарство, 1 магістерський курс) та Крекотень Іван  (ОПП Лісове господарство, 1 магістерський курс).

Завідувач кафедри садово-паркового та лісового господарства, гарант освітньо-професійної програми «Лісове господарство» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти професор Тетяна Мельник акцентувала увагу учасників на особливостях співпраці викладачів кафедри, гарантів освітніх програм з роботодавцями та громадськістю щодо покращення підготовки майбутніх фахівців. Було презентовано узагальнену інформацію щодо результатів обговорення проектів чотирьох ОПП та запропоновано зміни до нових редакцій ОПП 2023 року. Акцентували увагу на викликах військового стану в Україні 2022-2023 рр, особливостях практичної підготовки студентів в цих умовах, роботи над науковими дослідженнями в польових умовах за мілітаритарного забруднення. А також, на вже зрозумілих векторах післявоєнного розвитку лісового господарства та зеленого будівництва відновлення країни.

 

Гаранти освітньо-професійних програм та члени проектних груп, які були присутні на засіданні круглого столу (Тетяна Мельник, Володимир Токмань, Андрій Мельник, Євгенія Кременецька) подякували за тісну співпрацю всіх учасників, наголосили на відкритості до тісної взаємодії задля удосконалення підготовки майбутніх фахівців. За результатами засідання була підготовлена та проголосована РЕЗОЛЮЦІЯ засідання робочої (проектної) групи в рамках «Проектування та оновлення освітніх програм 2023 року».

 

Віримо в добрий результат співпраці та процвітання

нашої чудової країни!