26 лютого 2021 р. рішенням сесії Сумської обласної ради на Сумщині  оголошено шість нових територій та об’єктів природно-заповідного фонду. П’ять із них (пам’ятки природи «Степова Скіфія», «Дуб Павла Полуботка», «Барилівська» та заказники «Білківський», «Грунівська крейда») створено на основі проектів, розроблених на кафедрі екології та ботаніки за результатами виконання науково-дослідних робіт за темою «Розробка проектів створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення» (номер держреєстрації 0119U103488).

Особливо важливим є те, що для двох об’єктів (пам’ятки природи «Дуб Павла Полуботка» та заказника «Білківський» (див. фото))  авторами клопотань щодо доцільності надання їм природоохоронного статусу є студенти спеціальності «Екологія», відповідно, Трохименко Д.О. (ОС «Магістр») та Штефан Д. (ОС «Бакалавр»).

Вітаємо науковців та студентів із черговим вагомим досягненням у природоохоронній діяльності та зичимо подальших звершень!