За ініціативи викладачів кафедри садово-паркового та лісового господарства на території тепличного комплексу СНАУ розмітсили будиночки для білок з метою підтримки тваринок у складний зимовий час.

Роль білок в екосистемі лісу воістину неоціненна. Ці симпатичні працьовиті звірята підтримують існування лісів, сприяють їх розростанню і зберігають їх видове різноманіття. Не дарма їх називають лісовими садівниками.

Білки так само важливі для дерев, як бджоли для квітів.

Знайшовши горішок, білка не обов’язково тут же його з’їсть. Вона може вирити в землі ямку, заховати туди горішок і ще прикрити його листям. Так білки готуються до зими, роблячи запаси.

Але часто господиня запасів сама забуває, де що лежить. Забуті горішки залишаються в землі, і коли приходить весна, вони проростають і з часом перетворюються в дерева (горіх, каштан, сосна, дуб) або інші рослини.

За різними даними, білки не знаходять до 80% своїх запасів. Одна білка в урожайний рік може зробити кілька тисяч таких схованок, можна уявити, як багато дерев може посадити одна білка.

До того ж у багатьох дерев горіхи важкі, вони падають тільки біля батьківського дерева, і більшість з них не мають шансів прорости в нове дерево. Білки ж роблять свої запаси на великій території, і таким чином збільшують ареал поширення цих видів дерев.

Білки їдять не тільки насіння і горіхи, а й гриби. Гриби дуже важливі для росту багатьох рослин, це необхідний елемент лісової екосистеми. Коли білка їсть гриби, то їх спори проходять неушкодженими через її кишечник, і у вигляді фекалій падають на землю. Там вони проростають в нові гриби, і забезпечують хороші умови для інших рослин.

Джерело: https://dovidka.biz.ua/yaku-korist-prinosit-bilka

 

Також цікаво https://www.bbc.com/ukrainian/news-57415273