Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, 15 березня 2021 року, провели нараду з науково-педагогічними представниками кафедри захисту рослин ім. А. К. Мішньова на тему: «Післядія гербіцидів похідних сульфонілсечовини на сільськогосподарські культури». Зустріч було проведено на базі Сумського національного аграрного університету.
На нараді виступили начальник управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, начальник відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, професор – завідуючий кафедрою захисту рослин та доценти кафедри захисту рослин.
Всі виступаючі в своїх доповідях акцентували увагу на післядії та фітотоксичності гербіцидів класу сульфонілсечовини. Прояв негативної дії залишків похідних сульфонілсечовини: хлорсульфурона, триасульфурон, метсульфурон-метилу, є особливо небезпечним і призводить до зниження урожаю деяких наступних культур у сівозміні до рівня 15-25%.
У доповідяхзазначалось, що післядія гербіцидів у ґрунті визначається в основному трьома чинниками: адсорбцією, розкладанням і міграцією (переміщенням), які залежать від ґрунтово-кліматичних, агротехнічних умов, а також від властивостей самого препарату. Одним з факторів, який має істотний вплив на швидкість розкладання препаратів у ґрунті, є погодні умови.
За результатами проведеного заходу вирішено рекомендувати сільськогосподарським виробникам намагатися сіяти ті культури, які не чутливі до хімікатів, що використовуються в попередньому році; підбирати засоби так, щоб їх компоненти посилювали дію один одного і прискорювали процес розпаду; щорічно змінювати препарати – це виключить накопичення їх активних речовин в ґрунті.