10 лютого 2023 року відбулося засідання Разової спеціалізованої вченої ради для проведення публічного захисту дисертації на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 201 Агрономія за темою «Сортові особливості розвитку та продуктивність Brassica juncea L. залежно від регуляторів росту в умовах Лісостепу України» («Varietal features of development and performance of Brassica juncea L. according to growth regulators in terms of the Forest-Steppe of Ukraine») китайської аспірантки Цзя Пейпей (Jia Peipei), виконану під керівництвом доктора сільськогосподарських наук, професора Андрія Мельника.
Голова разової ради професор Володимир Троценко, рецензенти професор Галина Жатова, доцент Андрій Бутенко та опоненти професор Микола Шевніков (Полтавський ДАУ) та професор Олег Присяжнюк (Інститут біоенергетичних культур та цукрових буряків НААН України) високо оцінили науковий рівень представленої дисертації та наукових публікацій, змістовність та обсяги проведених досліджень. Було відзначено набуття здобувачкою глибоких теоретичних знань, відповідних умінь, навичок та компетентностей, що дозволило під час захисту вести фахову наукову дискусію.
За результатами публічного обговорення дисертації, у якому приймали взяти участь усі члени разової ради та відкритого голосування, було прийняте рішення про присудження Цзя Пейпей ступеня доктора філософії за спеціальністю 201 «Агрономія».
Як зазначив науковий керівник здобувачки: «Це був амбітний проект керівництва Сумському НАУ, оскільки найбільша кількість аспірантів з КНР в Україні вступила саме до нашого університету. На жаль, з другого року навчання Цзя Пейпей в аспірантурі, спочатку через епідемію COVID-19, а потім через широкомасштабне воєнне вторгнення росії на територію України, склалися обставини, які значною мірою вплинули на проведення досліджень. З класичних для українських аграрних досліджень в польових умовах, значна частина була перенесена і змодельована в кліматичних камерах Хенанського інституту науки та технології (HIST, China). Однак, високий рівень організації наукових досліджень можна оцінити за вчасно підготовленою дисертацією та спільними публікаціями − шість статей опубліковано у виданнях, що входять до міжнародної наукметричної бази Scopus і дві передано до друку! Цей досвід зробив нас ще більш загартованими. Попри сотню ракет, яка була випущена по території України в день захисту 10 лютого, ми впоралися і не підвели ні себе, ні наших китайських колег».
Вітаємо професора Андрія Мельника з успішним захистом дисертантки Цзя Пейпей! Тепер його наукова школа поповнилась четвертим іноземним науковцем із десяти підготовлених ним кандидатів сільськогосподарських наук: Джонс Акуаку (викладач Ганського університету (Ганна), Гулям Шаббір (радник Міністерства сільського господарства Кувейту (Кувейт), Шахід Аллі (викладач Британського коледжу в Пакистані (Пакистан), Іванна Бондарчук та Юрій Романько (керівники відділів ТОВ “Байер”), Сергій Говорун (ТОВ «Кернел») та Антон Макарчук (ТОВ «Сінгента»), а також Алла Бурдуланюк, Світлана Жердецька та Сергій Бутенко (СНАУ).
Найбільше досягнення та перемога для вчителя – це успіхи його учнів. Тож зичимо науковій школі професора Андрія Мельника талановитих учнів та успішних захистів, а українській науці – мирного майбутнього та процвітання!