ЗАСІДАННЯ НАУКОВОГО ГУРТКА “ЕТНОГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ: ТУРИСТИЧНИЙ АСПЕКТ

Перше засідання наукового студентського гуртка «Етногеографія України: туристичні аспекти»

28 вересня 2023 року відбулося перше засідання наукового студентського гуртка «Етногеографія України: туристичні аспекти» під керівництвом доцента кафедри туризму СНАУ, кандидата історичних наук Єпик Лариси Іванівни.

На засіданні було затвердження плану роботи на рік, обговорення тематики питань на кожний місяць, проблемної теми «Предмет етногеографії та її місце в системі наук. Джерела етногеографії України», сформовано список учасників гуртка. Студенти отримали завдання на наступне засідання.

Друге засідання наукового гуртка «Етногеографія України: туристичні аспекти»

26 жовтня 2023 року відбулося друге засідання наукового студентського гуртка «Етногеографія України: туристичні аспекти». Учасники гуртка, студенти і магістранти спеціальності 242 Туризм і рекреація, прослухали і обговорили доповідь керівника гуртка, доцента Єпик Л.І., на тему «Етнонаціональні спільноти і групи, середовище їхньої життєдіяльності – основний об’єкт етногеографії», отримали завдання на наступне засідання.

“Третє засідання гуртка” Відбулося чергове, листопадове, засідання наукового гуртка «Етногеографія України: туристичні аспекти» у якому беруть участь студенти та магістранти спеціальності 242 Туризм і рекреація.

Темою для обговорення стала «Структурно-територіальна організація етнонаціональних спільнот і груп. Етногеографічні процеси. Типологія держав світу за етнонаціональним складом населення», яку підготувала студентка 1 курсу Олександра Берімець. Доповідь і презентація викликали інтерес і питання до доповідачки і як наслідок – невелику дискусію. Засідання завершилося отриманням завдання до наступної зустрічі.

“Четверте засідання гуртка” ЗАСІДАННЯ НАУКОВОГО ГУРТКА У ФОРМАТІ КРУГЛОГО СТОЛУ

25 грудня 2023 року відбулося чергове засідання наукового гуртка «Етногеографія України: туристичні аспекти» у якому взяли участь студенти і магістранти спеціальності 242 туризм і рекреація разом із доцентом кафедри туризму Єпик Л.І.

Цього разу, у форматі круглого столу, обговорили тему «Огляд історії етногеографічних досліджень в Україні», основним доповідачем по якій був студент 2 курсу Тимошенко Григорій. Етногеографічні дослідження Сумщини представили студентки 3 курсу Река Вікторія і Ткаченко Жанна. У результаті обговорення доповідей присутні дійшли висновку про актуальність етногеографічних досліджень і популяризацію їх результатів для широкого загалу.

ЗАСІДАННЯ НАУКОВОГО ГУРТКА «ЕТНОГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ: ТУРИСТИЧНІ АСПЕКТИ»

29 лютого 2024 року відбулося засідання наукового гуртка на якому заслухали і обговорили дві доповіді – «Етногеографія українських земель на початку ХХ ст.  Етнодемогеографічні тенденції розвитку України впродовж ХХ – ХХІ ст», підготовлену Вікторією Шевченко і «Етнодемогеографічні співвідношення в структурі населення. України», підготовлену Володимиром Міщенко, студентами 2 курсу спеціальності 242 Туризм і рекреація. Змістовні доповіді супроводжувалися цікавими презентаціями і викликали жваве обговорення. По закінченню дискусії студенти отримали завдання на наступне засідання.

ЗАСІДАННЯ НАУКОВОГО ГУРТКА

Наприкінці квітня відбулося засідання наукового гуртка «Етногеографія України: туристичні аспекти» у якому взяли участь студенти і магістранти спеціальності 242 Туризм і рекреація Сумського національного аграрного університету. Розглянули дві теми: «Організація та діяльність етногеографічного гуртка в закладі освіти» (доповідач – доц. Єпик Л.І.) та «Музеї та архіви як об’єкти етногеографічної діяльності» (доповідач – Ростока В. – студентка 1 курсу). Обидві теми, як відмітили присутні під час дискусії, взаємопов’язані, тому що тісна співпраця із музеями та архівами дає можливість збирати матеріали для організації етнографічних осередків у закладах освіти, які, у свою чергу, є невід’ємною частиною освітнього процесу і патріотичного виховання.

9 та 10 ЗАСІДАННЯ НАУКОВОГО ГУРТКА

Відбулося засідання наукового гуртка «Етногеографія України: туристичні аспекти» на якому обговорювалася проблемна тема: «Етногеографічні проблеми подолання кризових виявів української етнічності та формування культурної самобутності держави. Етногеографічні аспекти утвердження в Україні національної ідеї та становлення політичної нації».

Із доповідями виступили Міляєв Антон – «Етногеографічні проблеми подолання кризових виявів української етнічності та формування культурної самобутності держави» та Шейкіна Поліна «Етногеографічні аспекти утвердження в Україні національної ідеї та становлення політичної нації».

Друга частина засідання була присвячена висвітленню теми «Практика етногеографічної роботи: підготовка матеріалів, захист проєкту». Свої  етногеографічні проєкти презентували Лесик Людмила – «Моя Полтавщина» та Оксененко Єлизавета – «Суми від давнини до сьогодення».

Засідання гуртка завершилося підбиттям підсумків роботи за рік.