Скляр Вікторія Григорівна

Доктор біологічних наук, професор
E-mail: skvig@ukr.net
ORCID - https://orcid.org/0000-0002-1301-7384
Scopus ID - https://www.scopus.com/home.uri
Google Scholar - https://scholar.google.com.ua/citations?user=5YDkzKMAAAAJ&hl=uk
CV

Народилася 12 лютого 1969 р. у місті Середина-Буда Сумської області. У 1986 році закінчила середню школу в цьому ж році вступила до Сумського державного педагогічного інституту ім. А.С. Макаренка на природничо-географічний факультет. У 1991 р. закінчила даний інститут з відзнакою.
З 1994 р. працює в Сумському національному аграрному університеті. У 1999 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 03.00.05 - ботаніка. У 2003 році отримала учене звання доцента.
У 2015 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук за спеціальністю 03.00.05 - ботаніка. Тема докторської дисертації «Природне відновлення як механізм забезпечення функціонування лісових фітоценозів Лівобережного Полісся України (популяційні та еколого-ценотичні аспекти)». У 2016 р. отримала вчене звання професора.

Основні навчальні дисципліни: «Фізіологія рослин», «Еологічна фізіологія рослин», «Біометрія», «Моделювання та прогнозування стану довкілля», «Раціональне використання та охорона ландшафтів» (українською мовою), «Природно-заповідна справа» (англійською мовою) детальніше.

Напрями наукових досліджень: вивчення та охорона біорізноманіття, оцінка стану та динаміки фітопопуляцій, популяційний аналіз природного відновлення лісів, створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду, ведення кадастру природно-заповідного фонду детальніше.

Грантова, держбюджетна та госпдоговір на тематика:
Керівник науково-дослідної теми кафедри екології та ботаніки: «Стан і динаміка фітопопуляцій в екосистемах Північного Сходу України за умов різного ступеня та характеру антропогенного впливу» (номер державної реєстрації: 0115U007150).
Відповідальний виконавець двох держбюджетних тематик:
- "Інвентаризація природних комплексів територій та об’єктів природно-заповідного фонду у Полтавській, Кіровоградській та Луганській областях" (номер держреєстрації 0107U011040);
- «Інвентаризація природних комплексів територій та об'єктів природно-заповідного фонду Хмельницької та Вінницької областей» (номер держреєстрації 0108U008833).
Керівник п’яти госпдоговірних тематик, зокрема, у 2018 р.: «Розробка проектів створення територій та об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення відповідно до ст. 52 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» (номер держреєстрації 0118U100264) детальніше.

Підвищення кваліфікації (стажування): Кожні п’ять років здійснюється стажування у провідних наукових, навчальних, природоохоронних установах України: Інституті ботаніки ім.. М.Г. Холодного НАНУ, Сумському державному педагогічному університеті ім. А.С. Макаренка, Деснянсько-Старогутському національному природному парку, природному заповіднику «Михайлівська цілина» та ін детальніше.

Інша інформація: Голова Сумського відділення Українського ботанічного товариства; керівник Сумського відокремленого підрозділу Національного екологічного центру України, відзначена подяками та грамотами детальніше.