- Кандидат біологічних наук, доцент
- E-mail: ekaterinakir2017@gmail.com
- Research ID: U-2020-2018
- ORCID: https://orcid.org/0000-0001-9968-4833
- Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citationsuser=nAdvxTcAAAAJ&hl=ru&authuser=1
- CV
- Освіта Сумський державний педагогічний універсистет ім. А.С. Макаренка, Україна, Природничо-географічний факультет. Спеціальність «Педагогіка і методика середньої освіти. Біологія і хімія». Диплом спеціаліста (з відзнакою), 2002 р. Кваліфікація «Вчитель хімії, біології, валеології та основ екології».Сумський національний аграрний університет, Україна, агрономічний факультет, закінчила аспірантуру за спеціальністю Ботаніка (03.00.05) у 2006 р. У 2007 р. – захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук.Сумський національний аграрний університет, Україна, факультет агротехнологій та природокористування. Спеціальність 101 Екологія ОС Магістр. Диплом магістра екології (Еколог, викладач вищого навчального закладу) (з відзнакою), 2018 р.
Загальна інформація
Народилася 26 червня 1980 року у м. Суми. З 1997 по 2002 роки навчається у Сумському державного педагогічному університеті ім. А.С.Макаренка, який закінчила у 2002 році з дипломом спеціаліста (кваліфікація за дипломом «Вчитель хімії, біології, валеології та основ екології) (з відзнакою). У період з листопада 2003 р. до листопада 2006 навчається в аспірантурі Сумського національного аграрного університету за спеціальністю Ботаніка (03.00.05). В 2007 р. захищає дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук. Тема дисертації: «Популяційний аналіз бобових на заплавних луках річки Псел в умовах господарського користування». З 2006 р. працює як асистент, старший викладач і доцент на кафедрі екології та ботаніки Сумського національного аграрного університету. З 2017 р. до 2018 р. навчається у Сумському національному аграрному університеті на факультеті агротехнологій та природокористування (спеціальність 101 Екологія ОС Магістр), який вона закінчила із дипломом магістра з екології (Еколог, викладач вищого навчального закладу) у 2018 р.
Основні навчальні дисципліни: «Моніторинг навколишнього середовища», «Основи екології», «Лабораторна справа в екології», «Системний аналіз якості навколишнього середовища», «Екологія біологічних систем», «Фізіологія рослин з основами біохімії», «Хімія з основами біогеохімії» детальніше.
Напрям наукових досліджень: Популяційний моніторинг лучних фітоценозів в умовах різних режимів антропогенного використання. Оцінка стану лучних угруповань, наукове обгрунтування щодо режимів їх раціонального користування. Автор більше ніж 70 наукових праць, включаючи статті у журнлах, що індексуються у наукових базах Scopus і Web of Science детальніше.
Держбюджетна та госпдоговірна тематика:
- Розробка проекту організації території регіонального ландшафтного парку «Сеймський» (номер держреєстрації 0117U006760)
- «Розробка проектів створення територій та об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення відповідно до ст. 52 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» (номер держреєстрації 0118U100264).
- Наукові дослідження природних лісових біогеоценозів області щодо збереження видів рослин, занесених до Червоної книги України, з метою виявлення територій, перспективних для подальшого створення нових об’єктів природно-заповідного фонду (номер держреєстрації 0120U104244).
- "Інвентаризація природних комплексів територій та об’єктів природно-заповідного фонду у Полтавській, Кіровоградській та Луганській областях" (номер держреєстрації 0107U011040);
- «Інвентаризація природних комплексів територій та об'єктів природно-заповідного фонду Хмельницької та Вінницької областей» (номер держреєстрації 0108U008833).
Керівництво науковою роботою студентів детальніше.
Підвищення кваліфікації (стажування)
Cтажування у провідних наукових і навчальних установах України здідйснюється кожні п’ять років.
Сумський державний педагогічнпй університ ім. А.С. Макаренка (з 9 лютого по 10 березня 2015 р.);
Національний університет біоресурсів і природокористування України. Навчально-науковий інститут післядипломної освіти «Використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі» (з 30 травня по 12 червня 2017 року);
Сумський національний аграрний університет «Забезпечення якості вищої освіти» (12-18 травня 2020 року) (детальніше).
Учасник семінару «Екологічні лабораторії підприємств: проблематика та рішення – 2018» (детальніше).
Стажування на базі Державної екологічної інспекції у Сумській області (з 4 квітня по 3 травня 2022 року) (детальніше).
Міжнародне стажування педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти I – IV рівнів акредитації незалежно від форм власності та підпорядкування на тему: «Інтернаціоналізація освіти. Нові та інноваційні методи навчання. Реалізація міжнародних освітніх проектів у фінансовій перспективі ЄС» на базі Університету Collegium Civitas у місті Варшава (6 червня-15 липня 2022 р., м. Варшава, Польща) загальним обсягом 180 годин (6 кредитів) (детальніше).
Міжнародне стажування за темою «Інноваційні освітні технології: європейський досвід та його нормативно-правове впровадження у підготовку фахівців з екології, туризму та державного управління» у Вищій школі туризму і екології в Сухій Бескидській (м. Суха-Бескидська, Польща) загальним обсягом 180 годин (6 кредитів) (детальніше).
Аналіз наукової та професійної активності (самоаналіз)
Відзнаки:
Відзнака «Кращий науково-педагогічний працівник СНАУ» – за значні досягнення у навчальній діяльності протягом 2021–2022 навчального року.
Інша інформація:
-
- Секретар Сумського відділення Українського ботанічного товариства (УБТ).
- Член Національно-екологічного центру України (НЕЦУ).
- Керівник студентського наукового гуртка «Біосфера».
- Відповідальний секретар наукового фахового видання «Вісник Сумського національного агарного університету. Серія Агрономія і біологія».
- Член міжвідомчої регіональної комісії по веденню переліку видів рослин, тварин і грибів, що підлягають охороні на території Сумської області (з 2019 р.)