Подгаєцький Анатолій Адамович

Доктор сільськогосподарських наук, професор
Е- mail: podgaje@ukr.net
ORSID: https://orcid.org/0000-0002-21308835
ID Web of Science: Х-7656-2018
Scopus ID: 10340140200
Scholar google: https://scholar.google.com/citations?user=s8Jv3DgAAAAJ&hl=ru
CV

Народився 6 червня 1947 року в с. Бежів Черняхівського району Житомирської області, Україна.

З 1964 - 1969 р. навчання у Житомирському сільськогосподарському інституті, спеціальність "Вчений - агроном", диплом з відзнакою.

З 1970р. по 2006 р. працював у Інституті картоплярства УААН: молодшим, старшим науковим співробітником, завідувачем лабораторії вихідного матеріалу.

У 1978 році у Всесозному науково - дослідному інституті рослинництва (м. Санкт-Петербург) захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата с.-г. наук за темою: “Использование диких мексиканских видов картофеля серии Pinnatisecta (Rydb.) Buk., Cardiophylla Buk., Bulbocastana Rydb. в селекции на фитофтороустойчивость”.

1987 рік - присуджене вчене звання "Старший науковий співробітник".

У 1993 році в Інституті землеробства УААН (с.Чабани, Київська обл.) захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора с.-г. наук зі спеціальності "Селекція і насінництво" за темою: ”Використання генофонду картоплі для інтрогресії цінних генів при створенні вихідного селекційного матеріалу”,

У 2005 році – присуджене вчене звання "Професор".

З 2006 року працював професором кафедри селекції і насінництва, з 2008 року і по даний час працює завідувачем кафедри біотехнології та фітофармакології Сумського національного аграрного університету.

Основні навчальні дисципліни: "Рослина в досліді", "Біотехнологія в рослинництві","Біотехнологія в захисті рослин","Біотехнологія в агропромисловому комплексі", "Відділена гібридизація", "Агрометеорологія", "Адаптивне рослинництво".

Напрям наукових досліджень: формування, збереження, вивчення генофонду картоплі та виділення на цій основі джерел стійкості проти фітофторозу, сухої фузаріозної гнилі, вірусів, з використанням співродичів культурних сортів. Створення оригінального вихідного передселекційного та вихідного селекційного матеріалу картоплі. За участю створені дев’ять сортів картоплі, чотири з яких рекомендовані для поширення в Україні. Відпрацювання теоретичних основ ефективного використання генофонду картоплі в практичній селекції. Співавтор трьох винаходів, дев’яти сортів картоплі.

Грантова, держбюджетна та госпдоговірна тематика:

Науково-дослідна робота здійснюється відповідно до плану наукових досліджень Сумського національного аграрного університету у рамках науково-дослідних тем кафедри біотехнології та фітофармакології: «Теоретичні основи інтенсифікації створення і використання вихідного селекційного матеріалу картоплі із залученням генофонду культури» на 2014-2018 рр. (номер державної реєстрації 0114U005302).

Підвищення кваліфікації: Національний університет біоресурсів і природокористування України м. Київ, (2015 р.).

Інша інформація: голова спеціалізованої вченої ради К 55.859.03 Сумського національного аграрного університету та Полтавської державної академії з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальностями 06.01.05." Селекція і насінництво" та 06.01.09." Рослинництво".

Має більше 500 наукових праць. 13 аспірантів успішно захистили кандидатські дисертації, а шість навчаються в аспірантурі. Є керівником, на даний час, 6 аспірантів та науковим консультантом 4 докторантів.

Аналіз наукової та професійної активності (самоаналіз).