18 лютого 2022 року на кафедрі садово-паркового та лісового господарства, за підтримки декана факультету агротехнологій та природокористування професора І. М. Коваленка відбулася гостьова лекція доктора сільськогосподарських наук, професора, директора Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького, академіка НАН України, керівника Східного відділення Лісівничої академії наук України, головного редактора наукового збірника «Лісівництво і агролісомеліорація», члена редколегії наукових видань «Лісовий журнал» та «Лісовий і мисливський журнал», Лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки (2015) Віктора Петровича Ткача на тему: «ОСОБЛИВОСТІ АДАПТАЦІЇ ЛІСІВ ТА ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА ДО ЗМІНИ КЛІМАТУ», організована гарантом ОП «Лісове господарство», завідувачем кафедри садово-паркового та лісового господарства, професором Т. І. Мельник для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня.

Висвітлені лектором питання, щодо загальносвітових тенденцій у лісокористуванні, змінах у навколишньому середовищі та взаємопов’язаних з ними процесах сучасного ведення лісового господарства, викликали зацікавленість серед студентів та викладачів, а також стали предметом наукових дискусій.

Півтори-годинна розмова дозволила поспілкуватися майбутнім лісівникам з видатним науковцем та професіоналом-практиком лісівничої справи, задати найбільш актуальні питання, які цікавлять молоде покоління, вступити в диспут та аргументовано вести діалог. Все це є запорукою формування фахових компетентностей майбутніх спеціалістів лісового господарства.