Декларацією Конференції ООН з навколишнього середовища 50 років тому – 26 січня 1972 року, ЮНЕСКО започатковано Всесвітній день екологічної освіти. До цієї дати викладачі кафедри екології та ботаніки Сумського НАУ та студенти спеціальності  Туризм група ТУР 2001-1, взяли активну участь із власними доповідями у вебінарі “Ліс для місцевих громад та збереження біокультурного різноманіття”

Організатор вебінару – Українська організація “Лісові ініціативи і суспільство” створена з метою розширення регіональних туристичних дестинацій зеленого та туризму на рівні місцевих громад, збереження етноботанічних особливостей крафтового виробництва та покращення охорони лісів на території природно-заповідного фонду України.

Громадська організація здійснила аналітичні дослідження та представила їх у доповіді Наталії Стрямець, яка є докторкою наук, координаторка проєктів і експертка із питань розвитку ПЗФ і туризму.

Модераторами у вебінарі “Ліс для місцевих громад та збереження біокультурного різноманіття” були:

Тарас Харачко – кандидат наук, керівник «Центру відновлення лісу», експерт з питань лісовідновлення і екоосвіти

Дмитро Карабчук – кандидат наук, координатор проєктів лісового напрямку, експерт з питань лісової політики і розвитку лісового і мисливського господарства

Олег Часковський – кандидат наук, співзасновник ГО “ЛІіС”, керівник «Лабораторії моніторингу лісів», експерт з питань дистанційного зондування Землі.

Учасники вебінару з великим інтересом ознайомились із особливостями історії досліджень етноботаніки та її вплив на збереження біоетнорізноманіття, розвиток крафтового та зеленого туризму в місцевих громадах при охороні регіональних лісових ресурсів.

Учасниками вебінару з великим інтересом були заслухані матеріали від студентки СНАУ 2-го курсу спеціальності «Туризм»  Сердюк Єлізавети про відвідування етнофестивалю Сумщини «На гостини до «Горюнів» та крафтового виробництва равликової ферми в м. Лебедин «ФЕРМА-ЕКО».

Студентка Ліза Сердюк представила в своїй доповіді відеофотоогляд як  використовуються рослини весільних та святкових обрядів у субетносу «Горюни», а також особливості ексклюзивного ботанічного меню равликів Helix Aspersa Muller.

За тематикою доповідей і представленими науковими дослідженнями вебінар тбув цікавим як для студентів, так і для усіх учасників з різних регіонів України.