Відповідно до навчального плану, студенти спеціальностІ 242 «Туризм» на практичних заняттях здійснюють аеромоніторинг ландшафтів та оцінюють їхню туристичну привабливість.
Отримання зображень з високою роздільною здатністю із застосуванням малої авіації відіграє все більш значну роль у галузі застосування фотометрії та дистанційного зондування. З цією метою до навчально-практичного процесу залучаються сучасні GIS-інструменти – безпілотні літальні апарати (БПЛА) для дистанційної зйомки недоступних територій та здійснюється картування територій з використанням QGIS – зручної географічної інформаційної системи з відкритим кодом.
Завданням однієї із останніх практичних робіт, зокрема, було проведення аналізу та вивчення можливостей безпілотних літальних апаратів для створення ортофотопланів і цифрових моделей рельєфу, а також виявлення, за результатами аерознімання та опрацювання аерознімків, сезонних змін у заплаві р. Стрілка. Перед початком аерознімальних робіт студентами здійснювалося аудиторне вивчення можливостей та технічних характеристик БПЛА, а також рекогностування місцевості.