У зв’язку зі значним зменшенням площ вирощування насіннєвої картоплі та поширенням вірусної інфекції в умовах глобального потепління Інститут проблем картоплярства Північного Сходу України Сумського національного аграрного університету розпочав програму підготовки до проведення регіонального Дня поля картоплі в 2025 році.
Тому в даний час триває інтенсивна підготовка до даного заходу, збирається насіннєвий матеріал різних сортів картоплі, що внесені до Державного Реєстру сортів рослин придатних до поширення в Україні на 2024 рік. Особлива увага приділяється новим зареєстрованим сортам з метою дослідження їх адаптивних властивостей в умовах північно-східного регіону.
Активну участь в організації демонстраційного полігону з картоплярства приймають співробітники та аспіранти кафедри біотехнології та хімії спільно з науковцями Інституту проблем картоплярства Північного Сходу України: аспіранти – Сердюк Павло, Бадзим Роман, Горпинченко Олександр, Шевич Артур, Закорко Віктор; співробітники – Притика Антон, Швець Едуард. Заплановано також застосування біотехнологічних підходів для оздоровлення та розмноження з метою покращення якості насіннєвого матеріалу картоплі.
Українська галузь виробництва картоплі має багато можливостей. Українські виробники готові вийти на об’єднаний ринок ЄС і створювати успішну конкуренцію європейським колегам. В українських виробників картоплі є досягнення у вирощуванні цього овочу, і треба розвиватися далі.
Особливу подяку висловлюємо не байдужим зацікавленим підприємствам, що надали безкоштовно сорти картоплі для досліджень:
– ТОВ «АГРОБІЗНЕС ТСК», Сумська обл.
-ТЗОВ «ЯЛОВИЦЬКА АГРОТЕХНОЛОГІЯ», Рівненська обл., особисто вдячні директору Зинер Любові Іларіонівні
– ТОВ «АГРОТЕХСЕРВІС», Вінницька обл.
– «Constans Grupa Sp z o.o.», Piotr Mazurek, Poznań.
Подальша робота продовжується, готові до співпраці з іншими виробниками насіннєвої та продовольчої картоплі.
Завідувач ПНДЛ «Інститут проблем картоплярства Північного Сходу України» – к.с.-г.н., доцент КОВАЛЕНКО Владислав «тел: 0s666430575»