Дистанційне навчання студентів групи ТУР 2001-1 розпочалося кураторською годиною, організованою к.б.н., доцентом Баштовим М.Г., із залученням практичних
психологів відділу з організації виховної роботи Сумського НАУ.
Неочікуваний ранок 24 лютого 2022 року порушив комфортні умови життя та навчання студентів Сумського НАУ, розпочавши новий відлік часу, переживань і тривоги. Унаслідок швидкого розвитку військових дій, особливо проблемними умови повернення до власних домівок були для студентів нашої групи ТУР 2001-1, які проживали в територіальних громадах міст Охтирка, Тростянець, Боромля та північних районів Конотоп, Шостка, Ямпіль, Свеса. Стрес і шоковий стан молодої людини, без значного досвіду дорослого життя та від безпосереднього відчуття жорстокості реальних військових дій, істотно змінювала душевний стан і мотиваційну поведінку особистості в колективах.
Саме з цією метою ми вирішили взаємно поділитись у сформованому міні-колективі групи ТУР 2001-1 своїми переживаннями, за присутності практичних психологів Сумського НАУ. Сенс такого спілкування – як не втратити віру в краще, як пройти разом співпереживання своїх ближніх.
Хвилюючими були розповіді дорослих співпереживань і стресів за своїх ближніх, які пройшли юні особистості – Ліза Оксененко, Катя Зякун, Влад Будьонний, Іра Войтенко.
Чи звикає людина до війни? Які психологічні реакції та періоди адаптації до стресових подій при слові Війна у ХХІ столітті?
Практичні психологи разом зі студентами дискутували, як на етапах тривалої адаптації не дійти до стадії депресії в оцінці перспектив Вашого життя та Ваших ближніх. Спільно також було розглянуто низку протоколів, які розробили Ізраїльські психологи, що допомагають швидко повернутися до дійсності у кризових ситуаціях.
Взаємні висновки студентів групи ТУР 2001-1, що рекомендовані «Плани після війни» від практичних психологів очевидно співпадають із розвитком студентських «Хобі» та свідомо і особисто обраною ними спеціальністю 242-ТУРИЗМ. Основні з них: цікаві подорожі з «обіймами країни», професійний розвиток за фахом з творчими досягненнями для територіальних громад, реалізація безпосереднього піклування з теплими обіймами власних ближніх.