Науково-дослідна робота студентів є ефективним методом підготовки якісно нових фахівців у ЗВО. Вона розвиває творче мислення, індивідуальні здібності, дослідні навички студентів, дозволяє здійснювати підготовку ініціативних фахівців, розвиває наукову інтуїцію, творчий підхід до сприйняття знань і практичне застосування їх для вирішення завдань і наукових проблем.

Основною формою науково-дослідної роботи студентів спеціальності 101 Екологія є участь у наукових дослідженнях, що проводить кафедра екології та ботаніки. Саме тому старшим викладачем кафедри екології та ботаніки Зубцовою І. В. та студентами 3 курсу спеціальності Екологія на базі навчально-наукової лабораторії екологічного землеробства та природокористування були проведені наукові дослідження спрямовані на:

Результатом даних науково-дослідних робіт буде публікація наукових тез, а також участь студентів у конференціях Сумського НАУ та інших вітчизняних та міжнародних конференцій.