Теорія та практика вітчизняного озеленення населених місць базується на науково обґрунтованих принципах і нормативах, згідно з якими передбачається рівномірне розташування серед забудови садів, парків та інших крупних зелених масивів, пов’язаних бульварами, набережними, озелененими смугами, які з приміськими лісами і водоймами становлять єдину безперервну систему.
Дисципліна «Озеленення населених місць» вивчає систему озеленення, яка включає зелені насадження у житлових територіях, парках культури і відпочинку, дитячих, спортивних та інших спеціалізованих парках, у скверах і на бульварах, на промислових, комунально-складських територіях, на смугах відводу земель для транспортних комунікацій, а також заповідників, санітарно-захисні та водоохоронні землі.
Студенти спеціальностей 205 Лісове господарство та 206 Садово-паркове господарство під керівництвом професора Тетяни Мельник пройшлися найбільш цікавими рекреаційними місцями міста Суми. Історія формування міць відпочинку сумчан, дотримання правил утримання, особливості сучасного стану ‒ це було завданням проблемних студентських груп в межах дисципліни Озеленення населених місць.