10 березня 2023 року на кураторській годині зі студентами 1 курсу спеціальності 162 – «Біотехнології та біоінженерія», куратор – ст. викладач кафедри Бутенко Є. Ю., було проведено on-line захід, присвячений Дню народження Тараса Шевченка.

Ця година була дуже важливою, оскільки ми поглибили наші знання про життя та творчість світового генія, видатного українського поета, художника та громадського діяча.

Староста групи, Разінькова Еліна, підготувала презентацію, яка була присвячена 209 річниці з дня народження Кобзаря, де розглянули багато аспектів життя поета, від його складного дитинства та нелегких дорослих років до його багатої творчої спадщини. Ми згадали про те, як важко було працювати в умовах кріпацтва та національної дискримінації, і як Тарас Шевченко зміг знайти силу та натхнення для того, щоб створювати свої неповторні твори.

Тарас Григорович Шевченко – це не просто ім’я, це символ вільної, незалежної України, ім’я людини, яка поклала своє життя на олтар визволення своєї Батьківщини від кайданів рабства.

Його твори навіть сьогодні викликають хвилювання, розбурхують душу і надихають на подвиги. Вірші, написані ним, стали національним скарбом, який ми з гордістю передаємо від покоління до покоління.

Але не лише творчість зробила Тараса Шевченка видатним. Його життєвий шлях, його боротьба за вільну Україну залишається прикладом для кожного з нас.

Ми мали можливість вшанувати пам’ять цього великого сина України.

Нехай його твори завжди надихають нас на дії, а його життєвий шлях нагадує про те, що не можна бути байдужим до долі своєї країни.