Креативний підхід є однією з основних компетенцій в сучасному світі, яку слід набувати і тим хто вчить, і тим, хто вчиться. В цьому плані навіть викладачам із неабияким педагогічним досвідом завжди є чому навчитися у студентів.
Мені пощастило співпрацювати вже другий рік поспіль із талановитими, неординарними та креативними студентами групи ТУР 2001-1.
Під час підготовки завдань вони весь час знаходять нестандарні шляхи, розвиваючи свої власні soft skills – надпрофесійні навички, що покращують їх комунікативні можливості, здатність працювати в команді, та поглиблюючи професійні – hard skills. Слід відмітити особливий внесок у такому спрямуванні студентів їх куратора – Баштового Миколи Григоровича.
Наприклад, під час вивчення теми: «Походи та подорожі Середньовіччя.
Хрестові походи, їх причини, значення та соціокультурні наслідки» в межах ОК «Історія туризму», Оксененко Єлізавета та Сердюк Єлізавета не обмежились стандартною презентацією, а створили відеоролик, який зараз представлений на YOUTUBE: https://www.youtube.com/watch?v=WBhxi7NzZzk і може використовуватись як навчальний матеріал на широкий загал.
Як приклад групової роботи та здатності студентів до самоорганізації можна привести створення ними тесту на базі платформи KAHOOT. Координатором такої співпраці був Владислав Будьоний, студент цієї ж групи – ТУР 2001-1. А участь приймали абсолютно всі студенти. Спільне проходження власноруч створеного тесту зробило процес закріплення знань не лише результативним, а й динамічним та веселим.
Слід відмітити, що майже всі юнаки і дівчата виявляють здатність до креативного мислення та здатні реалізувати нестандартні підходи в навчанні. Зокрема, проекти Зякун Катерини, Дрозденко Ганни, Набієвоі Діани завжди вирізняються змістовністю та оригінальністю.
Таким чином, креативність студентів мотивує і мене до самоосвіти і поліпшення моїх навичок та методів викладання. Також я переконана, що досвід спілкування із неординарними, творчими та талановитими студентами здатен позитивно впливати на абсолютно усе їх оточення, включаючи одногрупників та викладачів.
Доцент кафедри екології та ботаніки
Бондарєва Людмила Миколаївна