20 жовтня 2022 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Сучасний стан ґрунтового покриву України в умовах збройної агресії російської федерації» в гібридному форматі, учасниками/слухачами якої також були аспіранти та викладачі кафедри агротехнологій та грунтознавства СНАУ. Організатором конференції виступив ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського», м. Харків. В роботі конференції прийняли участь більше 100 учасників, спікерами були науковці України, Італії, США, Мексики, Німеччини, Австралії. Були обговорені болючі питання стану ґрунтів, які постраждали внаслідок воєнної агресії російських військ. Для таких ґрунтів потрібно: визначити площу ураження внаслідок обстрілів, мінування, пожеж, розливів нафтопродуктів; ступені забруднення та ущільнення; розробити інструкцію щодо моніторингу уражених площ, спеціальних режимів їх використання, рекультивації і т.д. Науковцями ННЦ розроблена методика щодо оцінювання шкоди та збитків, завданих збройною агресією земельному фонду та ґрунтовим ресурсам, що планується до видання. Запис конференції можна продивитися у фейсбуці на сторінці ННЦ«Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського»