Академічна мобільність є одним з напрямків Болонського процесу, який забезпечує цілісність європейського простору вищої освіти та європейського дослідницького простору. При цьому під європейським простором розуміється не тільки простір держав Євросоюзу. Цей простір охоплює території всіх держав-учасниць Болонського процесу.
Інтеграційні процеси, що відбуваються у світовому співтоваристві в усіх сферах людської діяльності, мають великий вплив і на систему вищої освіти. На даний період формується єдиний європейський освітній простір, що виражається насамперед у гармонізації освітніх стандартів, підходів, навчальних планів, спеціальностей у різних країнах світу. Відкритий освітній простір передбачає зростання мобільності студентів і співробітництва викладачів університетів різних країн, що має сприяти поліпшенню системи працевлаштування випускників університетів, підвищенню статусу цих країн у сфері освіти.
Саме з такою тематикою для здобувачів вищої освіти спеціальностей «Лісове господарство» та «Садово-паркове господарство» 9 лютого 2022 року було проведено інформаційний брифінг до якого долучилися фахівці відділу міжнародних зв’язків Сумського НАУ завідуюча сектором з питань організації закордонних практик Недосєкова Вікторія та фахівець 2 категорії з управління проектами та програмами у сфері нематеріального виробництва Карпенко Марина.
Дуже цікава та змістовна інформація була презентована студентам 1-3 курсів спеціальностей «Лісове господарство» та «Садово-паркове господарство», про те що «Співробітництва СНАУ з міжнародними партнерами реалізується за різними змістовними напрямками з використанням різноманітних організаційних форм: від студентської та професорсько-викладацької академічної мобільності, участі в міжнародних конференціях, семінарах, «круглих столах» до реалізації спільних освітніх програм і участі у проєктах різних міжнародних наукових та освітніх організацій.
Міжнародна мобільність сприяє не тільки науковому та культурному обміну, але й забезпечує сталий розвиток та підтримує інноваційну спроможність. На сьогодні укладено понад 150 угод (із них понад 90 – з освітніми та науковими установами) про співробітництво з закордонними партнерами з більш ніж 25 країн. Діяльність СНАУ на міжнародному освітньому просторі фокусується на довготривалих програмах і проєктах, які покликані забезпечити підвищення якості освітньої та наукової діяльності до рівня світових стандартів.
СНАУ є офіційним партнером міжнародної мережі університетів країн Причорномор’я та Східного Середземномор’я BSEMAN, Вишеградської спілки університетів та Міжнародної партнерської мережі з аграрного менеджменту. Окрім цього, у 2020 р. наглядова рада Великої Хартії Університетів прийняла рішення про приєднання до підписантів документу Сумського національного аграрного університету.