Цього тижня у студентів 1 курсу спеціальності Екологія (група ЕКО 2001) відбулося заняття у навчально-науковій лабораторії ПЛР-діагностики (у рамках вивчення хімії з основами біогеохімії), на якому вони дізналися про застосування ПЛР-аналізу у біології, медицині, агрономії та екології. Зокрема, тестування води, ґрунту, продуктів харчування та інших об’єктів довкілля на наявність патогенних мікроорганізмів та генно-модифікованих організмів, робить ПЛР-аналіз незамінним методом у роботі фахівців різного профілю. Керівник лабораторії, к.с.-г.н., ст. викладач кафедри селекції та насінництва ім. М. Д. Гончарова Ігор Володимирович Верещагін познайомив студентів із обладнанням даної лабораторії і на практиці продемонстрував методику виділення ДНК із біологічного матеріалу. Заняття у лабораторії із сучасним обладнанням, за сучасними методиками дозволяє формувати фахівця, зокрема в області екології, відповідно до освітньо-професійної програми Екологія і вимог роботодавців. Студенти із цікавістю сприймали інформацію і були захоплені процесом виділення ДНК, роботою приладів і лабораторного обладнання.
Проведене заняття надало можливість не тільки поглибити теоретичні знання в області аналізу речовини, на практиці набути навичок проведення деяких елементів ПЛР-аналізу, але й також сприяло розвитку особистісних якостей та навичок: здатності до командної роботи, комунікації, уміння аналізувати та нестандартно підходити до вирішення складних задач, тощо.
Висловлюємо щиру вдячність керівнику лабораторії, к.с-г.н., ст. викладачу кафедри селекції та насінництва ім. М. Д. Гончарова І. В. Верещагіну за надану можливість попрацювати у лабораторії ПЛР-діагностики.