Прасол Володимир Іванович

Кандидат сільськогосподарських наук, доцент
E- mail: PRASOL.VLAD@ukr.net
Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=0tIwjfsAAAAJ&hl=ru
CV

Народився 1 січня 1950 року в с. Агробаза Першотравневого району Донецької області.

1967-1972 – навчання в Харківському сільськогосподарському інституті ім. В.В. Докучаєва, спеціальність « Агрономія», диплом з відзнакою.

1972-1975 – агроном, гол. агроном колгоспу ім. Свердлова Краснопільського району Сумської області.

1975-1978 – навчання в аспірантурі Уманського сільськогосподарського інституту ім. О.М. Горького.

1978-1981 – мол.науковий співробітник, ст. науковий співробітник проблемної лабораторії по утриманню грунту в садах Уманського СГІ.

З 1981 року – асистент, старший викладач, доцент Сумського філіалу ХСХІ, Сумського сільськогосподарського інституту, Сумського НАУ.

1983 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.01.04 - агрохімія на тему: «Оцінка методів визначення забезпеченості яблуні елементами живлення в грунтах основних зон садівництва України».

Основні навчальні дисципліни: «Агрохімія», «Система застосування добрив», « Агроекологічні основи застосування добрив».

Напрям наукових досліджень: 1. Розробка технології отримання біогумусу в умовах ННВК Сумського НАУ і вивчення ефективності його використання. 2. Удосконалення регулювання мінерального живлення с.-г. культур за допомогою позакореневого їх підживлення. 3. Проведення досліджень з питань збереження і підвищення родючості грунту.

Держбюджетна та господарська тематика:

ДБТ 1.«Ефективність нових форм мінеральних добрив «Сумихімпром» і способи їх внесення при вирощуванні с.-г. культур».

2.Участь в науковій роботі кафедри по темі «Оцінка шляхів підвищення ефективності використання основних ресурсів у землеробстві в ринкових умовах».

ГДТ 1. Протягом 2013-2014 рр. участь в договірній тематиці кафедри з ТОВ «Ворожбалатінвест» на тему «Модернізація технології вирощування зернових та технічних культур з елементами точного землеробства для умов Сумської області».

2.Виконавець ГДТ «Оцінка шляхів оптимізації та екологізації використання основних ресурсів у землеробстві в умовах північно-східного Лісостепу 01.01.2016-01.12.2019.

Підвищення кваліфікації (стажування): 2013 рік - Сумський обласний центр «Облдержродючість», 2018 рік - Інститут сільського господарства Північного Сходу України НААН України.